środa, 7 maja 2014

SklepDzisiaj do sklepu przyszedł gołąb.
Siedziałam za biurkiem i obserwowałam go jak wędrował po ulicy, ponieważ pewnym krokiem zmierzał w moją stronę. Dotarł aż do drzwi. Przechodząc przez wycieraczkę (z napisem Dzień Dobry) trochę zwolnił. W końcu wkroczył do środka. Wyglądał na bardzo pewnego siebie. Ewidentnie wiedział co robi. Przeszedł przez cały sklep (który nie jest zbyt duży), dotarł do miejsca w którym siedziałam, wypiął kuper i... zrobił to, co gołębie robią najlepiej. A potem zwyczajnie wyszedł, jak gdyby nigdy nic.
Wszystkim powtarzam, że zwierzęta są w moim sklepie mile widziane. Ale ten gołąb trochę przesadził.
Słyszałam, że był później w sklepie obok.
Bardzo prawdopodobne, że ma jakąś tajną misję.

Siedząc całymi dniami w moim sklepie marzeń, spotykam mnóstwo ciekawych klientów (z reguły bardziej kulturalnych niż ten gołąb). Przychodzą sami, z dziećmi, z mamami, babciami, mężami, chłopakami, psami, kotami, a nawet królikami. Czasem widuję też pana, który prowadzi na smyczy dwa kucyki, ale jeszcze nigdy nie wpadł do Absurdaliów.
Rzadko się zdarza, żeby ktoś wszedł do sklepu i zaraz wyszedł obojętnie. Raczej jest tak, że wchodzi jedna osoba (tzw. zwiadowca), rozgląda się i po chwili woła resztę (czekających na zewnątrz), żeby zobaczyli te piękne rzeczy ręcznie wykonane :) Oglądają, wybierają, czasem opowiadają mi różne ciekawostki z życia i zabierają w świat nasze zabawki.
Mnóstwo lisków, króliczków, myszek, laleczek i innych misiów poleciało do Francji, Hiszpanii, Włoch i Ameryki. Niektóre zostają w kraju, jadą do Poznania lub Radomia i jest im z tym dobrze.

A ja sobie siedzę, dzień w dzień w moim sklepie z marzeniami. W dzień powszedni, niedzielę i święta. I obserwuję tych wszystkich ciekawych ludzi. Podglądam i podsłuchuję. A jak wychodzą to bawię się zabawkami!
I szyję!
Na razie uszyłam psa. Było to okropnie trudne z tego względu, że nie lubię szyć. Ale czasem nachodzi mnie taka dziwna potrzeba stworzenia czegoś. I padło na psa. Powstawał jakieś trzy tygodnie! Mamma mia.

Pozdrowienia z Absurdaliów!


16 komentarzy:

 1. Cudny piesek :)
  Nie wiem skąd u Ciebie taka niechęć do szycia skoro takie cudeńka wychodzą spod Twojej igły ;)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Mery, najdalej na początku przyszłego tygodnia spodziewaj się grzecznych ptaków :)
  Uwaga! Być może przyniosę Ci je osobiście!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Marysiu, daję sobie rękę uciąć, że ten gołąb to on nie był z tej mojej gołębiej szajki, to jest starszawa loża szyderców, ale kulturalna, także spoko.;-) bardzo masz fajny punkt obserwacyjny w Twoim sklepie marzeń, no a pies w zagrodzie potrzebny, więc wszystko jasne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyjatkowo bezczelny ten golab...ale mysle, ze on nie kazdego odwiedza... ponoc we Wloszech taki, hmmm, "gest" ze strony golebia przynosi szczescie:) i tego Ci zycze! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gołąb mnie rozbawił niezwykle..wybuchnęłam śmiechem. Na szczęście dziecka nie obudziłam :-P Jak tylo będę w KRakowoe zaglądam obowiązkowo i obiecuję że będę się zachowywała kulturalnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładne ptaki w tym Krakowie.
  A do sklepiku tęsknię!
  Pozdrówki z Francji! Może spotkam tu chodzące po ulicy liski,myszki czy laleczki rodem z Absurdaliów- zaczynam się rozglądać

  OdpowiedzUsuń
 7. W Absurdaliach gołąb poczuł się bezpiecznie, żeby nie zapomnieć drogi - zostawił ślad. Pewno jeszcze wróci, więc strzeż się ;)
  Świetne psisko :)

  OdpowiedzUsuń
 8. On przyszedl po haracz. To bylo ostrzezenie: 'nastepnym razem duzy obwarzanek, albo wroce z kuzynem i reszta rodziny'.

  OdpowiedzUsuń
 9. :) gołąb szukał inspiracji do swojego gniazda... zostawił ślad,aby wrócić zapewne:) zabawna historia:) uśmiałam się... pozdrawiam i zapraszam do siebie... bardzo tu miło u Ciebie- oj wracać będę!
  www.shekoku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Popłakałam się, ale nie wiem czy ze śmiechu czy bardziej ze strachu - wszak od zawsze boję się gołębi - a kysz! :)))) Podziwiam zatem Twój stoicki spokój i życzę bardziej kulturalnych gości - tych jedynie owłosionych, ale również osierszczonych i opierzonych :)))
  A psisko wyszło Ci rewelacyjnie! Oj, będzie miało doborowe towarzystwo w sklepiku do czasu, aż ktoś nie postanowi go przytulić i zabrać ze sobą do domu :)))) Czego i jemu i Tobie życzę :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Piesek uroczy :)
  A ja mam ptaki ptaki co kulturalne są i takich śladów nie zostawiają po sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Moze bylaby Pani zaintetesowana moimi Wytworami????;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. czy mogłabym się dowiedzieć skąd bierzecie takie śliczne materiały ;) ?

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękny piesek :)
  A opowieść o gołębiu mnie rozbawiła ;D

  OdpowiedzUsuń